bilgi@balikesirborsa.org.tr | 0 266 239 87 00

Tarihçe

Balıkesir'de ilk borsa 1930/1931 yıllarında kurulmuş, ancak bu borsa ömürsüz olmuş ve iki yıl sonra kapanmıştır.
İkinci defa 1958 yılında Borsa kurulmasına teşebbüs edilmiş, 30 Mart 1958 tarihinde ilk Meclis seçimi yapılmış ve Borsa l Haziran 1958 yılında faaliyete geçmiştir.
İlk Tesisler; İlk Borsa binası, etrafı borsa üyelerine ait mağazalarla çevrili 20 dönümlük bir alanın ortasında olup, 12x 16 metre ebadında satış salonu ile bürolardan müteşekkildir. Bina inşaatına 1959 yılında başlanmış ve 3 yıl içinde bitirilmiştir. Borsa çevresinde üyelerimize ait 49 adet dükkan vardır.
Yeni Tesislerimiz; Ticaret Borsası Sitesi-Eski Kepsut caddesi 3.km.’deki 83.458 m2 (83 dönüm) alanda 01 Ocak 1993 tarihinde inşaat çalışmalarına başlanmış ve 17 Mayıs 1999 tarihinden itibaren Borsa üyelerimiz yeni işyerlerine taşınmışlardır.

Diğer Haberler


TOBB ve Global Al Hub’un yapay zekâ için eğitim ve farkındalık projesi lansmanı 23 Şubat'ta...

TOBB ve Global AI Hub “Yapay Zekâ Eğitim ve Farkındalık Projesi” için işbirliği yaptı. Proje kapsamında verilecek eğitimler ile...

GÜBRE DESTEKLERİ YÜZDE YÜZ ORANINDA ARTIRILDI

Artan gübre fiyatları karşında çiftçilerimizin olumsuz etkilenmemesi ve tarımsal üretimin kesintisiz devam etmesi için mevcut gübre destekleri yüzde yüz artırıldı.

DAMIZLIK MANDA DÜVESİ YETİŞTİRİCİLERİNE YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ SAĞLANACAK

Tarım ve Orman Bakanlığı, damızlık manda düvesi yetiştiricilerinin işletmelerinde yeni inşaat yapımı veya kapasite artırımı/rehabilitasyon çalışmalarına, damızlık dişi manda ve manda boğası ile yem karma ve dağıtma makinesi alımlarına,...

TARIM VE ORMAN BAKANI PAKDEMİRLİ İLİMİZİ ZİYARET ETTİ

Balıkesir Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde düzenlenen Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli'nin katılımlarıyla Birleşmiş Millletler Gıda ve Tarım Örgütü Projesi, Küçükbaş Hayvan Dağıtım...

TABADER’İN ULUSLARARASI TAHIL VE BAKLİYAT ZİRVESİ MAYIS’TA DÜZENLENECEK

TABADER tarafından organize edilen ve Kurumumuzun da destek verdiği “2. IGP 2021 Uluslararası Tahıl ve Bakliyat Zirvesi” Mayıs ayının son haftası İstanbul’da düzenlenecek.

HABERLER
DUYURULAR
İHALELER
ETKİNLİK TAKVİMİ
PROJELER
FAALİYET RAPORLARI
TESCİL İŞLEMLERİ
YAYINLAR
BASINDA BİZ
SIKÇA SORULAR SORULAR

Borsamızın gelişmelerini hangi platformdan duymak istersiniz