bilgi@balikesirborsa.org.tr | 0 266 239 87 00

Tarihçe

Balıkesir'de ilk borsa 1930/1931 yıllarında kurulmuş, ancak bu borsa ömürsüz olmuş ve iki yıl sonra kapanmıştır.
İkinci defa 1958 yılında Borsa kurulmasına teşebbüs edilmiş, 30 Mart 1958 tarihinde ilk Meclis seçimi yapılmış ve Borsa l Haziran 1958 yılında faaliyete geçmiştir.
İlk Tesisler; İlk Borsa binası, etrafı borsa üyelerine ait mağazalarla çevrili 20 dönümlük bir alanın ortasında olup, 12x 16 metre ebadında satış salonu ile bürolardan müteşekkildir. Bina inşaatına 1959 yılında başlanmış ve 3 yıl içinde bitirilmiştir. Borsa çevresinde üyelerimize ait 49 adet dükkan vardır.
Yeni Tesislerimiz; Ticaret Borsası Sitesi-Eski Kepsut caddesi 3.km.’deki 83.458 m2 (83 dönüm) alanda 01 Ocak 1993 tarihinde inşaat çalışmalarına başlanmış ve 17 Mayıs 1999 tarihinden itibaren Borsa üyelerimiz yeni işyerlerine taşınmışlardır.

Diğer Haberler


KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİNDE HİBEYE ESAS PROJE TUTARLARI ARTTIRILDI

27 Temmuz 2020 tarihli 2800 Saylı Cumhurbaşkanlığı Kararı kapsamında 2021-2025 dönemini kapsayan "Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar ile..

TMO KAMUOYU AÇIKLAMASI

Ülkemizde hububat hasadı Mayıs ayı itibariyle başlamış olup hasat öncesinde alım fiyatları ve akabinde piyasanın sağlıklı işlemesi için..

BALIKESİR ORGANİZE SANAYİNDE EĞİTİM ATILIMI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İşbir Sentetik Dokuma Sanayi AŞ. Arasında imzalanan, Balıkesir Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tekstil Teknolojileri bölümünde..

Anadolu'nun yöresel ve coğrafi işaretli ürünleri "HepsiTürkiye'den" programıyla satışa sunulacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Hepsiburada desteğiyle hayata geçirilen "HepsiTürkiye'den" programıyla coğrafi işaretli ürünlerin..

Duyurular


TMO MISIR SATIŞLARI

Hububat ve yem piyasalarındaki anormal gelişmelerin önlenmesi amacıyla,  satış fiyatlarımızın ilan edilmesini müteakip başta tüketicilerimiz olmak üzere et, süt ve yem üreticilerimizin maliyetlerinin..

HABERLER
DUYURULAR
İHALELER
ETKİNLİK TAKVİMİ
PROJELER
FAALİYET RAPORLARI
TESCİL İŞLEMLERİ
YAYINLAR
BASINDA BİZ
SIKÇA SORULAR SORULAR

Borsamızın gelişmelerini hangi platformdan duymak istersiniz