bilgi@balikesirborsa.org.tr | 0 266 239 87 00

Başkanın Mesajı

Değerli üyemiz,

 

2020 yılı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Covid-19 salgınıyla mücadele ile geçti. Birçok vatandaşımızı maalesef bu pandemi döneminde kaybettik. Bunun yanı sıra yılın ilk döneminde yaşanan Elazığ ve son döneminde yaşanan İzmir Depremi canımızı bir kez daha yaktı. Buradan tekrar salgında ve depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet tedavi görenlere ise acil şifalar diliyorum. 

Covid-19 pandemisinin etkileri ekonomik anlamda sadece ülkemizde değil tüm dünyada büyük bir şiddetle hissedildi. Pandemi nedeniyle birçok işyeri ticari faaliyetlerine ara vermek, kimisi ise sonlandırmak zorunda kaldı.

Balıkesir Ticaret Borsası olarak bu sancılı dönemde üyelerimize kalitemizden ödün vermeden, en iyi şekilde hizmet vermek için çalışmalarımızı sürdürdük. Nakit sıkıntısı yaşayan üyelerimize üst Kuruluşumuz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde Denizbank ile yapılan protokol kapsamında başlatılan Nefes Kredisine kaynak ayırarak bir nebzede olsa katkı sağlamaya çalıştık. Ayrıca Ziraat Bankası Başakkart Tedarik Zinciri ve Halk Bankası Paraf Kart Tedarik Zinciri Protokollerini imzaladık. Yapılan protokoller kapsamında 2021 yılında devreye girecek olan bu kampanyaların başta siz değerli üyelerimiz olmak üzere tüm il ve ülke ekonomimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Bunun yanı sıra Türkiye’nin ilk ve tek Taze Et Coğrafi İşareti olan Balıkesir Kuzu Eti Coğrafi İşaretinin bilinirliğini ve marka vaadinin artırmak için çalışmalarımıza aralıksız olarak devam ettik. Birçok üretici, mezbaha, kasap, şarküteri, süpermarket ve restoranımızla anlaşma yaparak Güvenli Gıda Zincirimizin ağını genişletmeye devam ettik.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası, Borsamız ve GMKA iş birliğinde Marka Şehir Balıkesir Projesini başlattık. İlimizin ulusal ve uluslararası arenada bilinirliğinin artması için çalışmalarımız sürmekte. Ülkemizde beğeniyle izlenen Masterchef Türkiye Programına bu proje kapsamında müdahil olduk. Jüri üyelerimize Coğrafi işaretimizi anlattık ve programdan sonra yaptıkları sosyal medya tanıtımları ile Balıkesir Kuzu Etimizi tüm Türkiye daha iyi tanımış oldu. Bundan sonraki amacımız çalışmalarımızı uluslararası platforma taşımak ve Avrupa Birliği Coğrafi İşaret sertifikasını almak olarak belirledik. 

2020 yılında Güney Marmara Kalkınma Ajansımızın Sanayi Altyapısının Geliştirilmesi Başlığıyla açtığı çağrıya Balıkesir Kuzu Eti Güvenli Gıda Zinciri Projemiz ile başvurarak hibe almaya hak kazandık. Yapay zeka teknolojisini projemizde uygulayarak üreticiden tüketiciye sofralarımıza kaliteli ve taze etin gelmesi için çalışmalarımızı sürdürmeyi planlıyoruz. Kısmet olursa projemiz 2021 yılı sonu itibariyle tamamlanmış olarak hizmete girecektir. 

Bu gelişmeler haricinde pandemi sürecinde üyelerimiz, personelimiz ve Borsamızdan hizmet alan vatandaşlarımızın sağlığını her zaman önceliğimiz olarak belirledik. Personelimiz vardiyalı ve esnek çalışma saatleri ile hizmetlerini aksatmadan sürdürdü. Borsamızı her gün dezenfekte ettik ve ateş ölçer cihazımızla gelen misafirlerimizin ateşlerini ölçerek, HES kodlarını sorgulayarak ve kayıt altına aldık. Personelimiz ve yöneticilerimizin kan tahlilleri ile covid-19 testlerini periyodik olarak yaptırdık. Bunun yanı sıra Borsa sitemizde faaliyet gösteren üyelerimizin işyerleri personelimiz tarafından dezenfeksiyon cihazımızla dezenfekte edildi.

2020 yılında olduğu gibi 2021 yılında sizlere en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz. 2020 yılının bütün olumsuzluklarının geride kalmasını temenni ediyor, 2021 yılının ilimize, ülkemize ve tüm dünyaya sağlık, huzur ve bereket getirmesini temenni ediyorum. 

 

Ersin ERDOĞMUŞ

YÖNETİM KURULU BAŞKAN

 

Diğer Haberler


YETİŞTİRİCİLERİMİZ HAYVAN PASAPORTLARINI DİJİTAL ORTAMDAN ALABİLECEK

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınına karşı İl ve İlçe Tarım ve Orman  Müdürlüklerindeki yoğunluğun azaltılması için 'tekpencere.tarbil.gov.tr'  adresi üzerinden gerçek ve tüzel kişiler..

MAZOT VE GÜBRE DESTEĞİ ÖDEMELERİ BUGÜN BAŞLIYOR…

Mazot gübre desteği ödemeleri bugün itibariyle 81 ilde başlıyor. Toplam 2 milyon 103 bin 884 çiftçiye, 4 milyar 79 milyon 656 bin 503 lira destek ödemesi yapılacak.

TOBB VE GOOGLE'DAN KÜÇÜK İŞLETMELERİN DİJİTALLEŞMESİ İÇİN İŞ BİRLİĞİ

TOBB ve Google, Türkiye’deki küçük işletmelerin dijitalleşmesine yönelik “Küçük İşletmeler için Google” platformunu kullanıma sundu. Platform..

Duyurular


TMO HUBUBAT VE BAKLİYAT SATIŞI

TMO Bandırma Şube Müdürlüğü'nden gelen yazıda; stoklarda bulunan ve ekli listede (EK1) yer alan  hububat ve bakliyatın belirtilen esaslar ve..

GÖREV BELGESİ DÜZENLENMESİ

ÜRETİM, İMALAT, TEDARİK VE LOJİSTİK , TARIM VE HAYVANCILIK SEKTÖRLERİ BAŞTA OLMAK ÜZERE İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NCA YAYINLANAN  ÖNCEKİ GENELGELER İLE 27.04.2021 TARİH VE 7556 SAYILI GENELGEDE...

HABERLER
DUYURULAR
İHALELER
ETKİNLİK TAKVİMİ
PROJELER
FAALİYET RAPORLARI
TESCİL İŞLEMLERİ
YAYINLAR
BASINDA BİZ
SIKÇA SORULAR SORULAR

Borsamızın gelişmelerini hangi platformdan duymak istersiniz