bilgi@balikesirborsa.org.tr | 0 266 239 87 00

Başkanın Mesajı

Değerli üyemiz,

 

2020 yılı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Covid-19 salgınıyla mücadele ile geçti. Birçok vatandaşımızı maalesef bu pandemi döneminde kaybettik. Bunun yanı sıra yılın ilk döneminde yaşanan Elazığ ve son döneminde yaşanan İzmir Depremi canımızı bir kez daha yaktı. Buradan tekrar salgında ve depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet tedavi görenlere ise acil şifalar diliyorum. 

Covid-19 pandemisinin etkileri ekonomik anlamda sadece ülkemizde değil tüm dünyada büyük bir şiddetle hissedildi. Pandemi nedeniyle birçok işyeri ticari faaliyetlerine ara vermek, kimisi ise sonlandırmak zorunda kaldı.

Balıkesir Ticaret Borsası olarak bu sancılı dönemde üyelerimize kalitemizden ödün vermeden, en iyi şekilde hizmet vermek için çalışmalarımızı sürdürdük. Nakit sıkıntısı yaşayan üyelerimize üst Kuruluşumuz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde Denizbank ile yapılan protokol kapsamında başlatılan Nefes Kredisine kaynak ayırarak bir nebzede olsa katkı sağlamaya çalıştık. Ayrıca Ziraat Bankası Başakkart Tedarik Zinciri ve Halk Bankası Paraf Kart Tedarik Zinciri Protokollerini imzaladık. Yapılan protokoller kapsamında 2021 yılında devreye girecek olan bu kampanyaların başta siz değerli üyelerimiz olmak üzere tüm il ve ülke ekonomimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Bunun yanı sıra Türkiye’nin ilk ve tek Taze Et Coğrafi İşareti olan Balıkesir Kuzu Eti Coğrafi İşaretinin bilinirliğini ve marka vaadinin artırmak için çalışmalarımıza aralıksız olarak devam ettik. Birçok üretici, mezbaha, kasap, şarküteri, süpermarket ve restoranımızla anlaşma yaparak Güvenli Gıda Zincirimizin ağını genişletmeye devam ettik.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası, Borsamız ve GMKA iş birliğinde Marka Şehir Balıkesir Projesini başlattık. İlimizin ulusal ve uluslararası arenada bilinirliğinin artması için çalışmalarımız sürmekte. Ülkemizde beğeniyle izlenen Masterchef Türkiye Programına bu proje kapsamında müdahil olduk. Jüri üyelerimize Coğrafi işaretimizi anlattık ve programdan sonra yaptıkları sosyal medya tanıtımları ile Balıkesir Kuzu Etimizi tüm Türkiye daha iyi tanımış oldu. Bundan sonraki amacımız çalışmalarımızı uluslararası platforma taşımak ve Avrupa Birliği Coğrafi İşaret sertifikasını almak olarak belirledik. 

2020 yılında Güney Marmara Kalkınma Ajansımızın Sanayi Altyapısının Geliştirilmesi Başlığıyla açtığı çağrıya Balıkesir Kuzu Eti Güvenli Gıda Zinciri Projemiz ile başvurarak hibe almaya hak kazandık. Yapay zeka teknolojisini projemizde uygulayarak üreticiden tüketiciye sofralarımıza kaliteli ve taze etin gelmesi için çalışmalarımızı sürdürmeyi planlıyoruz. Kısmet olursa projemiz 2021 yılı sonu itibariyle tamamlanmış olarak hizmete girecektir. 

Bu gelişmeler haricinde pandemi sürecinde üyelerimiz, personelimiz ve Borsamızdan hizmet alan vatandaşlarımızın sağlığını her zaman önceliğimiz olarak belirledik. Personelimiz vardiyalı ve esnek çalışma saatleri ile hizmetlerini aksatmadan sürdürdü. Borsamızı her gün dezenfekte ettik ve ateş ölçer cihazımızla gelen misafirlerimizin ateşlerini ölçerek, HES kodlarını sorgulayarak ve kayıt altına aldık. Personelimiz ve yöneticilerimizin kan tahlilleri ile covid-19 testlerini periyodik olarak yaptırdık. Bunun yanı sıra Borsa sitemizde faaliyet gösteren üyelerimizin işyerleri personelimiz tarafından dezenfeksiyon cihazımızla dezenfekte edildi.

2020 yılında olduğu gibi 2021 yılında sizlere en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz. 2020 yılının bütün olumsuzluklarının geride kalmasını temenni ediyor, 2021 yılının ilimize, ülkemize ve tüm dünyaya sağlık, huzur ve bereket getirmesini temenni ediyorum. 

 

Ersin ERDOĞMUŞ

YÖNETİM KURULU BAŞKAN

 

Diğer Haberler


TOBB ve Global Al Hub’un yapay zekâ için eğitim ve farkındalık projesi lansmanı 23 Şubat'ta...

TOBB ve Global AI Hub “Yapay Zekâ Eğitim ve Farkındalık Projesi” için işbirliği yaptı. Proje kapsamında verilecek eğitimler ile...

GÜBRE DESTEKLERİ YÜZDE YÜZ ORANINDA ARTIRILDI

Artan gübre fiyatları karşında çiftçilerimizin olumsuz etkilenmemesi ve tarımsal üretimin kesintisiz devam etmesi için mevcut gübre destekleri yüzde yüz artırıldı.

DAMIZLIK MANDA DÜVESİ YETİŞTİRİCİLERİNE YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ SAĞLANACAK

Tarım ve Orman Bakanlığı, damızlık manda düvesi yetiştiricilerinin işletmelerinde yeni inşaat yapımı veya kapasite artırımı/rehabilitasyon çalışmalarına, damızlık dişi manda ve manda boğası ile yem karma ve dağıtma makinesi alımlarına,...

TARIM VE ORMAN BAKANI PAKDEMİRLİ İLİMİZİ ZİYARET ETTİ

Balıkesir Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde düzenlenen Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli'nin katılımlarıyla Birleşmiş Millletler Gıda ve Tarım Örgütü Projesi, Küçükbaş Hayvan Dağıtım...

TABADER’İN ULUSLARARASI TAHIL VE BAKLİYAT ZİRVESİ MAYIS’TA DÜZENLENECEK

TABADER tarafından organize edilen ve Kurumumuzun da destek verdiği “2. IGP 2021 Uluslararası Tahıl ve Bakliyat Zirvesi” Mayıs ayının son haftası İstanbul’da düzenlenecek.

Duyurular


HAYVAN HASTALIKLARI İLE MÜCADELE VE HAYVAN HAREKETLERİ KONTROLÜ GENELGESİ YAYINLANDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden alınan yazıda  Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çıkarılan Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve...

TÜİK ARALIK 2020 AYI TARIMSAL GİRDİ FİYAT ENDEKSİNİ AÇIKLADI

Tarımsal girdi fiyat endeksi (Tarım-GFE) yıllık %17,52, aylık %2,72 arttı

TOBB UYUM EĞİTİMLERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden gelen yazıda; Birliğin girişimleri ile hukuk uyuşmazlıklarında alternatif uyuşmazlık çözümleri alanında ulusal ve uluslararası hizmet vermek amacıyla kurulan...

PROMOSYON KAMPANYALARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden gelen yazıda promosyon kampanyalarında dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin...

HABERLER
DUYURULAR
İHALELER
ETKİNLİK TAKVİMİ
PROJELER
FAALİYET RAPORLARI
TESCİL İŞLEMLERİ
YAYINLAR
BASINDA BİZ
SIKÇA SORULAR SORULAR

Borsamızın gelişmelerini hangi platformdan duymak istersiniz