bilgi@balikesirborsa.org.tr | 0 266 239 87 00

TARIM MECLİSİ TOPLANDI

MEDYA / HABERLER


Paylaş

03.02.2021 / Ankara

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Tarım Meclisi, Meclisten Sorumlu TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı ve Meclis Başkanı M.Ülkü Karakuş başkanlığında, video konferans üzerinden gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı yaptığı açılış konuşmasında, pandemi dönemine ek olarak gıda sektöründe mevsimsel etkiler ve girdi maliyetlerindeki artışların, fiyatlardaki artışlarda etkili olduğunu ve sebze, meyve, yağ ve bakliyat gibi ürünlere büyük oranda zamlar yapıldığını ifade etti. Sektörün buna bağlı yaşadığı gıda fiyatı artışlarının geldiği noktaların üye sektörlerle konuşulup çözüm önerileri alınacağından emin olduğunu dile getirerek, tüm üyelere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Toplantı gündem kapsamında, son zamanlarda gıda fiyat artışlarının önlenmesine yönelik çözüm önerileri ve alınacak tedbirleri sektörler bazında konuşmak üzere Meclis Başkanı M.Ülkü Karakuş sözü Meclis Üyelerine verdi. Meclis Üyelerinden gelen çözüm önerileri ve tedbirlerin not alınarak ilgili mercilere iletilmesine karar verildi.

HABERLER
DUYURULAR
İHALELER
ETKİNLİK TAKVİMİ
PROJELER
FAALİYET RAPORLARI
TESCİL İŞLEMLERİ
YAYINLAR
BASINDA BİZ
SIKÇA SORULAR SORULAR

Borsamızın gelişmelerini hangi platformdan duymak istersiniz