bilgi@balikesirborsa.org.tr | 0 266 239 87 00

BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİNİN RUHSATLANDIRILMASI VE PİYASAYA ARZI HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

Sayın Üyemiz,

Bitki Koruma Ürünlerinin Ruhsatlandırılması ve Piyasaya Arzı Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 25 Nisan 2021 tarih 31465 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

9/11/2017 tarihli ve 30235 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Bitki Koruma Ürünlerinin Ruhsatlandırılması ve Piyasaya Arzı Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinin dördüncü fıkrasında yer alan "üçüncü, dördüncü ve yedinci" ibaresi "ikinci, üçüncü ve altıncı" olarak değiştirilmiş ve aynı maddenin üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

Eski 5. Madde 4. Fıkra - Firma adresinin, telefon ve faks numaralarının ve EK-1’in dördüncü, beşinci ve sekizinci maddelerinde belirtilen personelin değişmesi halinde, bu değişikliklerin bir ay içerisinde Genel Müdürlüğe bildirilmesi zorunludur.

Yeni 5. Madde 4. Fıkra - Firma adresinin, telefon ve faks numaralarının ve EK-1’in dördüncü, ikinci, üçüncü ve altıncı maddelerinde belirtilen personelin değişmesi halinde, bu değişikliklerin bir ay içerisinde Genel Müdürlüğe bildirilmesi zorunludur.

Eski 5. Madde 3. Fıkra- Bitki Koruma Ürünleri İştigal İzin Belgesinin geçerlilik süresinin uzatılması amacıyla firmalar, EK-1’in birinci, dördüncü, beşinci ve sekizinci maddelerinde istenilen belgeler ve daha önce düzenlenen belgenin aslı ile belgenin geçerlilik süresinin bitiminden bir ay önce Genel Müdürlüğe başvurur. Genel Müdürlükçe bilgi ve belgelerin uygun bulunması halinde söz konusu belgenin geçerlilik süresi, sürenin sona erdiği tarihten itibaren 3 yıl için yenilenir.

Yeni 5. Madde 3. Fıkra- Bitki Koruma Ürünleri İştigal İzin Belgesinin geçerlilik süresinin uzatılması amacıyla firmalar, EK-1’in birinci, ikinci, üçüncü ve altıncı maddelerinde istenilen belgeler ve kontrolleri, bu belgeleri sağlayan kurum ve kuruluşların oluşturacağı sistemler üzerinden, Bakanlıkça yapılmak üzere; yedinci maddesinin (b), (c) ve (d) bentlerinde belirtilen belgeler ile daha önce düzenlenen belgenin aslı ile belgenin geçerlilik süresinin bitiminden bir ay önce Genel Müdürlüğe başvurur. Genel Müdürlük tarafından bilgi ve belgelerin uygun bulunması halinde söz konusu belgenin geçerlilik süresi, sürenin sona erdiği tarihten itibaren üç yıl için yenilenir.”

Ayrıca Yönetmeliğin Ek-1 Listesi aşağıdaki gibi değiştirilmiştir.

Ek-1 İçin TIKLAYINIZ…

Gereği bilgililerinize sunulur.

Saygılarımızla…

Diğer Haberler


YETİŞTİRİCİLERİMİZ HAYVAN PASAPORTLARINI DİJİTAL ORTAMDAN ALABİLECEK

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınına karşı İl ve İlçe Tarım ve Orman  Müdürlüklerindeki yoğunluğun azaltılması için 'tekpencere.tarbil.gov.tr'  adresi üzerinden gerçek ve tüzel kişiler..

MAZOT VE GÜBRE DESTEĞİ ÖDEMELERİ BUGÜN BAŞLIYOR…

Mazot gübre desteği ödemeleri bugün itibariyle 81 ilde başlıyor. Toplam 2 milyon 103 bin 884 çiftçiye, 4 milyar 79 milyon 656 bin 503 lira destek ödemesi yapılacak.

TOBB VE GOOGLE'DAN KÜÇÜK İŞLETMELERİN DİJİTALLEŞMESİ İÇİN İŞ BİRLİĞİ

TOBB ve Google, Türkiye’deki küçük işletmelerin dijitalleşmesine yönelik “Küçük İşletmeler için Google” platformunu kullanıma sundu. Platform..

Duyurular


TMO HUBUBAT VE BAKLİYAT SATIŞI

TMO Bandırma Şube Müdürlüğü'nden gelen yazıda; stoklarda bulunan ve ekli listede (EK1) yer alan  hububat ve bakliyatın belirtilen esaslar ve..

GÖREV BELGESİ DÜZENLENMESİ

ÜRETİM, İMALAT, TEDARİK VE LOJİSTİK , TARIM VE HAYVANCILIK SEKTÖRLERİ BAŞTA OLMAK ÜZERE İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NCA YAYINLANAN  ÖNCEKİ GENELGELER İLE 27.04.2021 TARİH VE 7556 SAYILI GENELGEDE...

HABERLER
DUYURULAR
İHALELER
ETKİNLİK TAKVİMİ
PROJELER
FAALİYET RAPORLARI
TESCİL İŞLEMLERİ
YAYINLAR
BASINDA BİZ
SIKÇA SORULAR SORULAR

Borsamızın gelişmelerini hangi platformdan duymak istersiniz