bilgi@balikesirborsa.org.tr | 0 266 239 87 00

AVRUPA KOBİ HAFTASI HK.

​Sayın Üyemiz;

İlgi: TOBB'un 11.11.2016 tarih ve 511/21497 sayılı yazısı

İlgi yazı ile KOSGEB'in 07.11.2016 tarih ve 13828 sayılı yazısına atfen;

- Avrupa Birliği'nin (AB), KOBİ'lerin ve girişimciliğin desteklenmesi ve gençlere girişimciliğin özendirilmesi için; AB'nin, ulusal otoritelerin ve diğer ilgili kuruluşların faaliyetlerini bir marka altında yaygınlaştırmak amacıyla, 2009 yılından beri Avrupa KOBİ Haftası yaklaşımını sürdürmekte olduğu,

- Bu kapsamda ülkelerin her yıl Avrupa Komisyonu tarafından belirlenen bir hafta boyunca kendi seçtikleri temalar çerçevesinde Avrupa KOBİ Haftası'nın mantığına uygun etkinlikler düzenlediği,

- KOSGEB'in ulusal kamu koordinasyonunu yürüttüğü Avrupa KOBİ Haftasında Türkiye'nin, 2009 yılından itibaren diğer 37 katılımcı ülke ile birlikte yer aldığı ve bu çerçevede, ülkemizin aktif olarak katılım sağladığı ilk yıl olan 2010 yılında etkinlik sayısı açısından üçüncü sırada yer alırken, 2011'den itibaren açıklanan istatistiklere göre ülkemiz yapılan etkinlik sayısı açsısından birinci sırada yer almakta olduğu,

- Avrupa KOBİ Haftası bu yıl 21-27 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşeceği ve bu kapsamda önceki yıllarda olduğu gibi yıl boyu KOBİ'ler ile ilgili gerçekleştirecek faaliyetlerin Avrupa KOBİ Haftası portalına (http://ec.europa.eu/growth/tools-databases/sme-week/index.cfm?fuseaction=sme.addEvent&Ing=en) İngilizce olarak kaydedilmesi;  21-27 Kasım 2016 döneminde ise yoğunlaştırılacak etkinliklerin medya desteği ile görünürlüğü artırılarak ve yaygınlaştırılarak sürdürülmesinin önem arz ettiği belirtilmektedir.

Gereği bilgilerinize sunulur.

Saygılarımızla,

Diğer Haberler


KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİNDE HİBEYE ESAS PROJE TUTARLARI ARTTIRILDI

27 Temmuz 2020 tarihli 2800 Saylı Cumhurbaşkanlığı Kararı kapsamında 2021-2025 dönemini kapsayan "Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar ile..

TMO KAMUOYU AÇIKLAMASI

Ülkemizde hububat hasadı Mayıs ayı itibariyle başlamış olup hasat öncesinde alım fiyatları ve akabinde piyasanın sağlıklı işlemesi için..

BALIKESİR ORGANİZE SANAYİNDE EĞİTİM ATILIMI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İşbir Sentetik Dokuma Sanayi AŞ. Arasında imzalanan, Balıkesir Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tekstil Teknolojileri bölümünde..

Anadolu'nun yöresel ve coğrafi işaretli ürünleri "HepsiTürkiye'den" programıyla satışa sunulacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Hepsiburada desteğiyle hayata geçirilen "HepsiTürkiye'den" programıyla coğrafi işaretli ürünlerin..

Duyurular


TMO MISIR SATIŞLARI

Hububat ve yem piyasalarındaki anormal gelişmelerin önlenmesi amacıyla,  satış fiyatlarımızın ilan edilmesini müteakip başta tüketicilerimiz olmak üzere et, süt ve yem üreticilerimizin maliyetlerinin..

HABERLER
DUYURULAR
İHALELER
ETKİNLİK TAKVİMİ
PROJELER
FAALİYET RAPORLARI
TESCİL İŞLEMLERİ
YAYINLAR
BASINDA BİZ
SIKÇA SORULAR SORULAR

Borsamızın gelişmelerini hangi platformdan duymak istersiniz