bilgi@balikesirborsa.org.tr | 0 266 239 87 00

TABADER’İN ULUSLARARASI TAHIL VE BAKLİYAT ZİRVESİ MAYIS’TA DÜZENLENECEK

MEDYA / HABERLER


Paylaş

11.02.2021

TABADER tarafından organize edilen ve Kurumumuzun da destek verdiği “2. IGP 2021 Uluslararası Tahıl ve Bakliyat Zirvesi” Mayıs ayının son haftası İstanbul’da düzenlenecek.

Tahıl ve Bakliyat İşleme Teknolojileri Depolama ve Analiz Etme Sistemleri Derneği (TABADER), Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa BAYRAM başkanlığında bir heyet ile TMO Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ahmet GÜLDAL’ı makamında ziyaret ederek Zirve hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Düzenlenecek olan zirve hakkında karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı ziyarette, TABADER Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. BAYRAM, bu yıl ikincisini yapmayı planladıkları Uluslararası Tahıl ve Bakliyat Zirvesi’nin 28-29 Mayıs 2021 tarihinde İstanbul’da gerçekleşeceğini söyledi. Prof.Dr. BAYRAM, “Kovid-19 salgını, küresel gıda tedarik zincirleri üzerinde müthiş bir baskı oluşturdu. Global tahıl arz zincirlerinin zorlanması, gıda kıtlığı endişesini ve fiyat artışlarını beraberinde getirdi. Tahıl piyasalarında arz-talep dengesi bozuldu. Ülkeler stok yarışına girdi. Böylesine kaotik bir süreçten geçtiğimiz dönemde, TMO ile birlikte yapacağımız zirve, hem durum tespitinin yapılmasına hem de ileriye dönük yol haritasının belirlenmesine yardımcı olacaktır.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TMO Genel Müdürü GÜLDAL ise bu yıl gerçekleşecek zirve ile birlikte TABADER etkinliklerine TMO olarak geniş bir katılım sağlanacağına dikkat çekerek, “Hububat, bakliyat ve yem sektörü ile uzun bir aradan sonra bir araya gelme fırsatı bulacağız.” dedi.

TABADER Heyetinde, TABADER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa BAYRAM’ın yanı sıra Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Nevzat HOŞGÖR ve Genel Sekter Hülya DUMAN yer aldı.

TABADER tarafından organize edilen 2. IGP 2021 Uluslararası Tahıl ve Bakliyat Zirvesi, Uluslararası Değirmen Makineleri, Hububat ve Bakliyat İşleme Teknolojileri Fuarı - İDMA&VİCTAM ile eş zamanlı olarak düzenleniyor. Organizasyonda, Hububat-Bakliyat-Yem Zirveleri, sertifikalı değirmencilik eğitimi ve sektörün vefa gecesi olarak bilinen ve değirmenciliğe büyük emek verenlerin anıldığı Duayenler Buluşması gibi etkinlikler yer alıyor.

Diğer Haberler


TOBB ve Global Al Hub’un yapay zekâ için eğitim ve farkındalık projesi lansmanı 23 Şubat'ta...

TOBB ve Global AI Hub “Yapay Zekâ Eğitim ve Farkındalık Projesi” için işbirliği yaptı. Proje kapsamında verilecek eğitimler ile...

GÜBRE DESTEKLERİ YÜZDE YÜZ ORANINDA ARTIRILDI

Artan gübre fiyatları karşında çiftçilerimizin olumsuz etkilenmemesi ve tarımsal üretimin kesintisiz devam etmesi için mevcut gübre destekleri yüzde yüz artırıldı.

DAMIZLIK MANDA DÜVESİ YETİŞTİRİCİLERİNE YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ SAĞLANACAK

Tarım ve Orman Bakanlığı, damızlık manda düvesi yetiştiricilerinin işletmelerinde yeni inşaat yapımı veya kapasite artırımı/rehabilitasyon çalışmalarına, damızlık dişi manda ve manda boğası ile yem karma ve dağıtma makinesi alımlarına,...

TARIM VE ORMAN BAKANI PAKDEMİRLİ İLİMİZİ ZİYARET ETTİ

Balıkesir Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde düzenlenen Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli'nin katılımlarıyla Birleşmiş Millletler Gıda ve Tarım Örgütü Projesi, Küçükbaş Hayvan Dağıtım...

Meteoroloji, anlık topladığı uyarı ve verileri TOGG'a iletecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), meteorolojik veri ve ...

HABERLER
DUYURULAR
İHALELER
ETKİNLİK TAKVİMİ
PROJELER
FAALİYET RAPORLARI
TESCİL İŞLEMLERİ
YAYINLAR
BASINDA BİZ
SIKÇA SORULAR SORULAR

Borsamızın gelişmelerini hangi platformdan duymak istersiniz