bilgi@balikesirborsa.org.tr | 0 266 239 87 00

Proje Uygulama ve Değerlendirme Toplantısı Düzenledi

MEDYA / HABERLER


Paylaş

Çağın gelişen teknolojileri ile projeleri birleştirerek bölge tarım ve hayvancılığına katma değer sağlamak amacıyla İl Müdürlüğümüzce hazırlanan projelerin uygulanması yolunda bir adım daha atıldı.

İl Müdürümüz Erkan Alkan başkanlığında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Serkan Akça’nın katılımıyla proje değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıda il müdürlüğümüzce hazırlanan 20 adet projenin uygulama aşamaları ve bölgeye katkıları başta olmak üzere iki kurum işbirliği masaya yatırıldı.

İl Müdürümüz Erkan Alkan tarım ve hayvancılık alanında yenilikçi ve işbirlikçi bir yaklaşım sergileyerek projeleri uygulamak istediklerini belirtti.

Mehmet Akif Ersoy Toplantı Salonunda düzenlenen toplantı, ilimizin tarım ve hayvancılık potansiyelinin değerlendirildiği, hayata geçirilecek projelerin konuşulduğu ve yapılan faaliyetlerin anlatıldığı sunumla devam etti.

2021 yılı için yenilikçi projelerin ilimize kazandırılmasının önemini vurgulayan İl Müdürümüz Alkan, bitkisel üretim,  hayvansal üretim, kırsal kalkınma yatırımları, balıkçılık ve su ürünleri başlıkları başta olmak üzere gelir getirici, üreticinin refah düzeyini arttırıcı çalışmaların 2021 yılında hayata geçirilerek ilimiz tarımının bu gününe ve yarınına değer katacağını belirtti.

 

Diğer Haberler


TOBB ve Global Al Hub’un yapay zekâ için eğitim ve farkındalık projesi lansmanı 23 Şubat'ta...

TOBB ve Global AI Hub “Yapay Zekâ Eğitim ve Farkındalık Projesi” için işbirliği yaptı. Proje kapsamında verilecek eğitimler ile...

GÜBRE DESTEKLERİ YÜZDE YÜZ ORANINDA ARTIRILDI

Artan gübre fiyatları karşında çiftçilerimizin olumsuz etkilenmemesi ve tarımsal üretimin kesintisiz devam etmesi için mevcut gübre destekleri yüzde yüz artırıldı.

DAMIZLIK MANDA DÜVESİ YETİŞTİRİCİLERİNE YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ SAĞLANACAK

Tarım ve Orman Bakanlığı, damızlık manda düvesi yetiştiricilerinin işletmelerinde yeni inşaat yapımı veya kapasite artırımı/rehabilitasyon çalışmalarına, damızlık dişi manda ve manda boğası ile yem karma ve dağıtma makinesi alımlarına,...

TARIM VE ORMAN BAKANI PAKDEMİRLİ İLİMİZİ ZİYARET ETTİ

Balıkesir Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde düzenlenen Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli'nin katılımlarıyla Birleşmiş Millletler Gıda ve Tarım Örgütü Projesi, Küçükbaş Hayvan Dağıtım...

TABADER’İN ULUSLARARASI TAHIL VE BAKLİYAT ZİRVESİ MAYIS’TA DÜZENLENECEK

TABADER tarafından organize edilen ve Kurumumuzun da destek verdiği “2. IGP 2021 Uluslararası Tahıl ve Bakliyat Zirvesi” Mayıs ayının son haftası İstanbul’da düzenlenecek.

HABERLER
DUYURULAR
İHALELER
ETKİNLİK TAKVİMİ
PROJELER
FAALİYET RAPORLARI
TESCİL İŞLEMLERİ
YAYINLAR
BASINDA BİZ
SIKÇA SORULAR SORULAR

Borsamızın gelişmelerini hangi platformdan duymak istersiniz