bilgi@balikesirborsa.org.tr | 0 266 239 87 00

NEFES KREDİSİ 2021

MEDYA / HABERLER


Paylaş

Sayın Üyemiz;

 

TOBB öncülüğünde, Oda ve Borsaların katkılarıyla gerçekleştirilecek yeni Nefes Kredisi’nin başlayacağı tarafımıza duyurulmuştur. Ülkemiz Ekonomisinde önemli yer tutan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere; TOBB NEFES KREDİSİ adı altında Balıkesir Ticaret Borsası olarak kaynaklarımız üyelerimizin faydalanması için seferber edilmiştir.

 

  • Borsamız üyeleri, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Akbank, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve Denizbank’ın ilimiz ve ilçelerinde bulunan şubelerinden birine başvuruda bulunarak 01.06.2021 tarihinden itibaren kredi kullanabileceklerdir.
  • Siz değerli üyelerimizin kullanacağı kredi 6 ay anapara ve faiz ödemesiz, sonrasında 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadeli olacaktır. Kullandırılacak olan kredinin brüt faiz oranı yıllık %17,50 olacaktır.
  • Borsamız tarafından protokol imzalanan bankalar KGF’ye ödenecek %0,03 (onbinde 3) kefalet başvuru bedeli ve komisyonu ile %1 banka komisyonu dışında siz değerli üyelerimizden başka herhangi masraf ve komisyon talep etmeyecektir.
  • Krediden 2020 yılı cirosu 2019 yılı cirosuna göre %25 düşük olan üyelerimiz faydalanabilecektir. 2019 yılı ve sonrası kurulan şirketler için bu şart uygulanmayacak olup, ciro kaybı kredi verecek banka tarafından kontrol edilecektir.
  • 2020 yılı cirosu 1 Milyon TL altında olan işletmeler azami 50.000 TL, 1 Milyon ve 10 Milyon TL (dahil) arasında olan işletmeler azami 200.000 TL kullanabileceklerdir.
  • Krediden yararlanmak isteyen üyelerimizin 01.06.2021 tarihinden itibaren Borsamızdan “Nefes Kredisi Başvurusu İçindir” ibareli faaliyet belgesi almaları gerekmektedir. Bu tarihten önce alınan faaliyet belgeleri geçersizdir.

 

TOBB Nefes Kredisi Kampanyası’nın Ülkemize ve Borsamız üyelerine hayırlı olması dileğiyle bilgilerinizi rica ederiz.

Diğer Haberler


KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİNDE HİBEYE ESAS PROJE TUTARLARI ARTTIRILDI

27 Temmuz 2020 tarihli 2800 Saylı Cumhurbaşkanlığı Kararı kapsamında 2021-2025 dönemini kapsayan "Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar ile..

TMO KAMUOYU AÇIKLAMASI

Ülkemizde hububat hasadı Mayıs ayı itibariyle başlamış olup hasat öncesinde alım fiyatları ve akabinde piyasanın sağlıklı işlemesi için..

BALIKESİR ORGANİZE SANAYİNDE EĞİTİM ATILIMI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İşbir Sentetik Dokuma Sanayi AŞ. Arasında imzalanan, Balıkesir Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tekstil Teknolojileri bölümünde..

Anadolu'nun yöresel ve coğrafi işaretli ürünleri "HepsiTürkiye'den" programıyla satışa sunulacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Hepsiburada desteğiyle hayata geçirilen "HepsiTürkiye'den" programıyla coğrafi işaretli ürünlerin..

Duyurular


TMO MISIR SATIŞLARI

Hububat ve yem piyasalarındaki anormal gelişmelerin önlenmesi amacıyla,  satış fiyatlarımızın ilan edilmesini müteakip başta tüketicilerimiz olmak üzere et, süt ve yem üreticilerimizin maliyetlerinin..

HABERLER
DUYURULAR
İHALELER
ETKİNLİK TAKVİMİ
PROJELER
FAALİYET RAPORLARI
TESCİL İŞLEMLERİ
YAYINLAR
BASINDA BİZ
SIKÇA SORULAR SORULAR

Borsamızın gelişmelerini hangi platformdan duymak istersiniz